Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Tańcząc z życiem?

Tańcząc z życiem?

Czy można przygotować się na zmianę zawodową czy biznesową? 

Ludzie, którzy są w zmianie lub jej doświadczyli często mówią:

„Czułam, że coś jest nie tak już od jakiegoś czasu”

„Uwierało mnie to gdzie jestem i męczyłem się”

„Klienci dawali mi do zrozumienia już dawno, że nie tędy droga”

„Czego się nie dotknąłem, szło nie tak”

„Siłowałam się z tym biznesem/transakcją za długo”. 

Można powiedzieć, że sygnały, komunikaty z otoczenia pojawiają cały czas. Często je ignorujemy, idąc utartymi, znanymi ścieżkami. Udajemy że ich nie widzimy, myślimy, że to chwilowe.

Kiedy subtelne sygnały nie pomagają, pojawiają się mniej subtelne, a potem jeszcze mocniejsze. Takie, które są dla nas czytelne, że to czas na zmiany. 

Choć bywa i tak, że nawet w takim momencie, nie przychodzi do nas zrozumienie, a raczej zaprzeczamy temu co się wydarza. 

Bywa, że dostrzegamy potencjał zmiany z perspektywy czasu. 

Coaching transformującej obecności jest m.in o tym, jak rozumieć, czuć to co chce się wydarzyć. Odwracając perspektywę, zadajemy w nim mocne pytania: 

Co ta sytuacja chce mi powiedzieć?

Co chce się wydarzyć? 

I okazuje się, że przy odrobinie uważności, jesteśmy w stanie to odczytać. Jeśli używamy tych pytań/narzędzi na codzień, pojawia się potencjał do „nie siłowania” się z życiem, a współpracy z nim. 

I tu wkracza kolejny element. Zaufania do życia, do tego co chce się wydarzyć. Polegania na tym, że życie nie chce nam dokopać. 

W tej dychotomii możemy mieć wrażenie, że jesteśmy my i jest jakieś życie, które stoi w opozycji do nas. A w moim odczuciu tak nie jest. Na pewnym poziomie rozumienia rzeczywistości, możemy dostrzec jedność. Więc: czy jest w gruncie rzeczy z kim się „kłócić”? 

Wszystkie postyWszystkie posty

Zapraszam Cię do pobrania bezpłatnych materiałów, abyś sprawdził/a co ma dla Ciebie sens w życiu zawodowym.

Kliknij aby dołączyć do Newslettera